Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala | Sport | Wiadomości

Strona główna

Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala

13 czerwca 2012
Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala
Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala
Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala
Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala
Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala
Maluchy w MMKS Podhale Nowy Targ prowadzone są przez trenerów Bogdana Dziubińskiego i Rafała Srokę - wyśmienitych niegdyś hokeistów, którzy teraz postanowili podzielić się swoim doświadczeniem z najmłodszymi Szarotkami.

O informacje na temat Naboru, bo tak nazywa się najmłodsza grupa nowotarskich hokeistów poprosiliśmy trenera Bogdana Dziubińskiego:


Kto wchodzi w skład grupy?
Grupa obejmuje dzieci z rocznika 2003 oraz młodsze. Najmłodszym naszym uczestnikiem zajęć jest trzylatek.

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?
Treningi odbywają się w poniedziałki o godzinie 16:00 oraz w piątki godzinie 17:00. Dodatkowym treningiem jest aerobik prowadzony przez panią instruktor, który odbywa się we czwartek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywają się pod kątem ogólnorozwojowym, na których dzieci grają w unihokeja, piłkę nożną, mają ćwiczenia gimnastyczne i sprawnościowe, a wszystko z ukierunkowaniem na hokej na lodzie. W chwili obecnej treningi prowadzone są na sali gimnastycznej lub na boisku Miejskiej Hali Lodowej.

Czy będą treningi na lodzie?
Treningi na lodzie chcemy rozpocząć w sierpniu. Mamy specjalne kojce do nauki jazdy na łyżwach dla maluchów, które sami zrobiliśmy. Dzieci, które jeszcze nie potrafią jeździć na łyżwach korzystają z nich by mogły same rozpocząć naukę jazdy na łyżwach.

Jak klub może pomóc w rozpoczęciu przygody z hokejem?
Posiadamy kilka kompletów sprzętów tak zwanych startowych dla dzieci, które można od nas wypożyczyć i brać udział w naszych treningach. Wiemy, że zakup sprzętu to spory wydatek, a nikt nie ma pewności, że dzieciak będzie chciał grać w hokeja. Dlatego można przyjść wypożyczyć od nas sprzęt i sprawdzić czy pociecha pokocha lodowisko i hokej na lodzie, nie ponosząc kosztów.

Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi na nasze zajęcia.

Zwracamy się również z prośba do osób, które posiadają sprzęt do gry w hokeja na lodzie dla dzieci, a nie jest im już potrzebny, aby przekazały go klubowi MMKS Podhale.

Należy także dodać, że już w najmłodszej grupie Szarotek - hokej to nie tylko treningi i praca. Hokej to także zawody, turnieje i wyjazdy - także zagraniczne. Poniżej galeria zdjęć z ostatniego wyjazdu na turniej w Budapeszcie.

Najmłodsza grupa hokeistów Podhala