W policealnym studium zawodowym - profesjonalne stanowiska pracy | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

W policealnym studium zawodowym - profesjonalne stanowiska pracy

20 maja 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Słuchacze Policealnego Studium Zawodowego (wchodzącego w skład Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu) o specjalnościach technik usług kosmetycznych i technik farmaceutyczny po raz pierwszy, będą zdawać egzaminy zawodowe przy profesjonalnych, jednoosobowych stanowiskach pracy, które posiada szkoła.

Każde stanowisko wyposażone jest w niezbędny, wysokiej jakości sprzęt oraz potrzebne materiały. Zarówno słuchacze studium kosmetycznego jak i farmaceutycznego korzystają ze stanowisk podczas zajęć, ucząc się przeprowadzania zabiegów (kosmetyka) oraz przyrządzania receptur (farmacja). Dzięki temu słuchaczki studium kosmetycznego mogą przeprowadzić szereg zabiegów, m.in. peeling kawitacyjny, czy mikrodermabrazję, manicure, zabiegi stóp. Stanowiska te sprawdzą się w czerwcu podczas nowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowy. Każdy słuchacz podczas egzaminu będzie miał do dyspozycji stanowisko umożliwiające przeprowadzenie zabiegu (kosmetyka) lub sporządzenie receptury (farmacja).
Egzamin potwierdza kwalifikacje słuchacza w formie certyfikatu w zakresie:
1. technik usług kosmetycznych:
wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy
wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp
2. technik farmaceutyczny
sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu środkami farmaceutycznymi i materiałami medycznymi.
Egzamin przeprowadzany jest przez zewnętrzną Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Dzięki stanowiskom pracy przygotowanie do zawodu w trakcie roku szkolnego odbywa się efektywnie, a egzamin będzie przebiegał w warunkach zbliżonych do tych, które egzaminowany napotka później w miejscu pracy. Zdawalność jest bardzo wysoka, w granicach 86 – 100 procent. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów do zawodu.
Dodajmy, że zajęcia w studium prowadzą asystenci (doktoranci) Collegium Medicum UJ w Krakowie. Dodatkowo w trakcie roku szkolnego organizowane są szkolenia prowadzone przez przedstawicieli znanych firm kosmetycznych. Szkolenia takie kończą się uzyskaniem certyfikatu.
Wszystkich zainteresowanych nauką w policealnym studium zawodowym informujemy, że trwa nabór na kolejny rok szkolny. Informacje uzyskać można w sekretariacie szkoły (Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny 1, tel. 18 266 66 77) oraz na stronie internetowej szkoły: www.nowytarg.edu.pl.