Wybierając się do lasu zachowajmy ostrożność | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wybierając się do lasu zachowajmy ostrożność

19 lipca 2018

W piątek po godz. 16:00 dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mieszkańca gminy Lipnica Wielka. Mężczyzna wspólnie z rodziną wybrał się do lasu na grzyby, kiedy się oddalił zaniepokojona córka zgłosiła jego zaginięcie. W poszukiwaniach udział brali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komisariatu Policji w Jabłonce, Nieetatowa Policyjna Grupa do Działań Poszukiwawczych, przewodnik z psem, GOPR, strażacy z OSP Kiczory i OSP Lipnica Wielka oraz okoliczni mieszkańcy. Osoby biorące udział w poszukiwaniach informowały o prowadzonej akcji poszukiwawczej wszystkich napotkanych w lesie przekazując rysopis zaginionego i po kilku godzinach 61-latek został odnaleziony przez jednego z grzybiarzy. Mężczyzna był wyziębiony i skarżył się na ból kolana, została mu udzielona pomoc medyczna, a następnie został przekazany córce.

Natomiast w poniedziałek po godzinie 17:00 dyżurny został powiadomiony o zaginięciu 7-latka, do którego doszło na terenie gminy Jabłonka. Chłopiec w trakcie odwiedzin u babci niespostrzeżenie wyszedł z podwórka i poszedł do pobliskiego lasu. Zaniepokojona matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. W międzyczasie chłopiec został odnaleziony w sąsiedniej miejscowości przez przypadkowe osoby, które zwróciły uwagę, że spaceruje samotnie, bez butów i jest cały przemoczony.

Na szczęście ostatnie zdarzenia miały swój szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu.

Pamiętajmy!

Wybierając się do lasu zachowajmy ostrożność. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie, zbieranie jagód, czy grzybów. Starajmy się nie wybierać do lasu samotnie, a w przypadku zbiorowego wyjazdu należy bezwzględnie utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi osobami. Warto mieć przy sobie telefon, aby w przypadku zagubienia się wezwać pomoc.

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie najmłodszych. Małe dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń, dlatego tak ważna jest uwaga i opieka rodziców. Uczmy też dzieci tego jak się nazywają i gdzie mieszkają, telefonów kontaktowych, a także jak się zachować w przypadku zagubienia.