Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

15 lutego 2016
Zdjęcie 1

Policjanci z Krościenka zatrzymali sprawców rozboju

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali 5 osób obywateli Rumunii, którzy na terenie Nowego Targu dokonali rozboju na pracownicy lokalu z zakładami bukmacherskimi.

Do zdarzenia doszło w dniu 12 lutego 2016 roku po godzinie 15:00 w Nowym Targu w jednym z lokali bukmacherskich. Do lokalu weszło 5 osób – 2 kobiety w wieku 28 i 45 lat oraz 3 mężczyzn w wieku 22, 19 i 16 lat obywatele Rumunii, który chcieli rozmienić 1000 złotych w banknotach 200 złotowych. W chwili gdy na ladzie pracownica położyła 800 złotych w banknotach 100 złotowych, jeden z mężczyzn odepchnął ją, po czym zabrali całą gotówkę i wybiegli z lokalu oddalając się w nieznanym kierunku. Następnie obywatele Rumunii przemieścili się do Szczawnicy. Jak się okazało i tam w dwóch sklepach próbowali kupić produkty za niewielką cenę płacąc banknotem 200 złotowym. Schemat transakcji był taki sam. W chwili gdy ekspedientka wydawała im resztę zażądali oni reszty w walucie euro. Gdy pracownica sklepu powiedziała, że nie ma takiej waluty zażądali oni zwrot swoich pieniędzy, przy czy oddając wcześniej wydane im pieniądze o 100 złotych mniej i wybiegali ze sklepu. Ekspedientki natychmiast powiadomiły policję opisując sprawców oraz podając pojazd którym się poruszali. Policjanci szybko namierzyli pojazd, który zatrzymali w Szczawnicy. W chwili wykonywania czynności z zatrzymanymi obywatelami Rumunii do komisariatu zgłosiła właścicielka sklepu również ze Szczawnicy, która poinformowała policjantów o kradzieży trzech chust regionalnych. W rzeczach, które mieli przy sobie zatrzymani zgłaszająca rozpoznała swoje chusty oraz kobietę która dokonała kradzieży.

Zatrzymanych przewieziono i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym postawiono zarzuty rozboju, oszustwa i kradzieży.


Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy Ruchu Drogowego”

W dniu 12 lutego 2016 roku na terenie powiatu nowotarskiego została przeprowadzona akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta skierowana jest przede wszystkim w stosunku do pieszych. Celem tej akcji jest zwracanie uwagi i dyscyplinowanie pieszych do przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, jak również przechodzenie na zielonym świetle. W akcji tej również zwraca się uwagę na kierujących pojazdami, którym zdarza się zapominać o przepisach ruchu drogowego. W ramach tej akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ukarali 19 kierujących pojazdami silnikowymi mandatami karnymi i skierowali 2 wnioski do sądu. Ponadto 51 pieszych ukarano mandatami, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. W ramach tej akcji pouczono 28 pieszych.