FIO Małopolska Lokalnie. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

FIO Małopolska Lokalnie. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu

6 marca 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Wystartował konkurs grantowy FIO Małopolska Lokalnie dla małopolskich społeczników

O szczegółach i korzyściach, jakie oferuje Program Grantowy FIO Małopolska Lokalnie  mówiła Olga Glińska z  Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie na spotkaniu, które odbyło się 4 marca br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu,. Wzięli w nim udział przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i grup nieformalnych.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze przygotowały dla mieszkańców i młodych organizacji pozarządowych z terenu Małopolski konkurs grantowy z dofinansowaniem do 5000 zł na projekt w podziale na dwie ścieżki wsparcia:

 • PROJEKTY ROZWOJOWE: dla młodych organizacji pozarządowych (do 30 miesięcy od daty rejestracji);

 • PROJEKTY SPOŁECZNE: jeśli są Państwo młodą organizacją pozarządową, grupą nieformalną (min 3 pełnoletnich mieszkańców województwa małopolskiego) lub grupą samopomocową.

Nabór wniosków rozpoczął się 29 lutego i trwa do 21 marca 2020 do godziny 15.00 poprzez generator dostępny na stronie www.witkac.pl.

CZYM RÓŻNI SIĘ KONKURS FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE od innych?

Organizatorzy stawiają na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu wypracowali formułę w, której fundusze zdobędą najlepsze pomysły. Oferujący będą koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji.
FIO Małopolska Lokalnie edukację oferuje zarówno na etapie aplikowania w konkursie (szkolenia, webinary, doradztwo, konsultacje wniosków) jak i na etapie realizacji zadań (doradztwo, spotkania wdrożeniowe, spotkania sieciujące). Wsparcie świadczone będzie bezpłatnie, do wyczerpania limitów założonych przez Operatora.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ PROCES WYŁONIENIA NAJLEPSZYCH PROJEKTÓW?

Na pierwszym etapie zadaniem uczestników konkursów będzie wypełnienie wniosku w generatorze. Następnie wszyscy uczestnicy, którzy przejdą ocenę formalną, zostaną zaproszeni na rozmowę z komisją konkursową. Spotkanie wnioskodawców z komisją konkursową będzie miało na celu uzupełnienie złożonych wniosków o informacje pozwalające operatorom na lepsze poznanie wnioskodawców i ich pomysłów.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy zostaną otoczeni pomocą opiekuna projektu i wsparciem animacyjnym. Będą mogli skorzystać z edukacyjnych spotkań sieciujących, na których zdobędą wiedzę z dziedzin związanych z pracą społeczną i będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami z innymi społecznikami. Dzięki takiej wspólnej pracy zwycięzcy konkursów otrzymają nie tylko dofinansowanie, ale też zdobędą umiejętności, które pozwolą im skutecznie ubiegać się o kolejne środki i dobrze zrealizować następne projekty.

Poprzez realizację Programu można uzyskać pomoc w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych. Organizatorzy wspierają i edukują zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Więcej informacji:
http://malopolskalokalnie.pl
https://www.facebook.com/malopolskalokalnie/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa oraz Powiatu Oświęcimskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Tekst i fot.: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych