W wojewódzkim finale Srebrnych Muszkietów – III i IV miejsce „Venuleta” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

W wojewódzkim finale Srebrnych Muszkietów – III i IV miejsce „Venuleta”

14 maja 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wojewódzki finał 54. Zawodów Strzeleckich O Srebrne Muszkiety odbył sie w Tarnowie. Rywalizujące z ekipami trzynastu innych małopolskich placówek kadetki z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu przywiozły stamtąd puchar zdobyty za III miejsce w klasyfikacji zespołowej. Ich koledzy, konkurując z ekipami piętnastu szkół, wywalczyli IV miejsce w klasyfikacji zespołowej.

W klasyfikacji generalnej „Venulet” uplasował się na IV miejscu wśród osiemnastu szkół. Od III lokaty, czyli miejsca na podium (zdobytego przez ekipę z Tarnowa) dzielił strzelecką reprezentację Nowego Targu „włos” w postaci 10 punktów. „Venulet” uzbierał ich bowiem w sumie 3.138, podczas gdy Tarnów – 3.148. Do II miejsca brakło strzelcom z Podhala zaledwie 14 punktów. Świadczy to, jak wysoki i wyrównany był poziom w ścisłej czołówce.

Sześcioosobową reprezentację Szkoły stanowiła trójka dziewcząt (Karolina Stopka z klasy II wojskowo-pożarniczej, Emilia Bełciak z klasy II wojskowo-pożarniczej, Dominika Florczyk z klasy I policyjnej) i trójka chłopców (Dariusz Kustwan i Dominik Polak z klasy II wojskowo-pożarniczej oraz Maciej Maj z klasy I wojskowo-pożarniczej).

Wcześniej, w zawodach powiatowych, dziewczęta z „Venuleta” zajęły I miejsce zespołowo, a I, II i III indywidualnie.

W wojewódzkim finale, na 39 zawodniczek, Emilia Bełciak była 12-ta, Karolina Stopka 13-ta, a Dominika Florczyk 16-ta.

Chłopcy, którzy na powiatowych zawodach wywalczyli II miejsce, w Tarnowie indywidualnie uzyskali miejsca: Dariusz Kustwan 9-te, Dominik Polak 10-te, Maciej Maj 14-te.

Dodajmy, że na wojewódzkich Zawodach przed dwoma laty chłopcy zdobyli III miejsce zespołowo, a najwyższe indywidualnie: 13-te i 14-te.

Tekst i zdjęcia: Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu.