Podsumowanie inwestycji w Szczawnicy | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Podsumowanie inwestycji w Szczawnicy

31 lipca 2012

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Nowotarskiego, dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz członkowie delegacji ze Słowacji, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym tegoroczne inwestycje na terenie miasta i gminy Szczawnica.

W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotarski Krzysztof Faber, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, dyrektor PZD Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz radny powiatowy Tomasz Hurkała, radny powiatowy Kazimierz Bielak, a także goście specjalni - przedstawiciele Preszowskiego Kraju ze Słowacji, z którym Powiat Nowotarski realizował już dwie transgraniczne inwestycje, a w planach jest kolejny wspólny projekt - stąd też ich obecność.

- Inwestycje na terenie Szczawnicy kontynuujemy od sześciu lat. Droga powiatowa prowadząca przez centrum miasta jest już właściwie w całości zmodernizowana w sposób całkowity. Miasto intensywnie włączyło się w modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzięki temu jesteśmy na takim etapie, że ulica Główna jest wyposażona we wszystko, co powinna mieć. W tej chwili projektujemy odcinek między Szczawnicą a Krościenkiem. Zamierzamy ubiegać się o środki unijne, które pozwolą nam kontynuować przebudowę tej drogi w kierunku Krościenka - mówi Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu dróg w Nowym Targu.

W tym roku na terenie Szczawnicy udało się zrealizować już dwie inwestycje. Pierwsza, to zakończona w maju, przebudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Jaworkach. Inwestycja bardzo istotna z turystycznego punktu widzenia, gdyż droga ta stanowi dojazd do największych atrakcji przyrodniczej Pienin - Wąwozu Homole i rezerwatu Biała Woda. Całkowity koszt robót wyniósł 273 tys. zł, w tym 100 tys. zł to dotacja z budżetu miasta i gminy Szczawnica.

Druga inwestycja to dalsza przebudowa ulicy Głównej w Szczawnicy. Odcinek o długości 815 metrów (w km 3+280 do km 4+095) przeszedł remont nawierzchni, remont obiektu mostowego na potoku Skotnickim, remont odwodnienia drogi oraz chodników i zatok autobusowych. Całkowity koszt robót wyniósł 997 tys. zł, a inwestycja była po równo finansowana przez Powiat Nowotarski oraz miasto i gminę Szczawnica.

Wykonawcą obu inwestycji, realizowanych na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg, było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Nowym Targu.