Nowoczesny sprzęt w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowoczesny sprzęt w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu.

6 listopada 2012

W nowotarskim szpitalu trwa dostawa sprzętu medycznego, którego zakup współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Realizacja kolejnego etapu projektu przewidywała dostarczenie do pracowni endoskopii: videogastroskopu, videokolonoskopu, źródła światła z procesorem wizyjnym oraz myjni endoskopowej.

Sprzęt o wartości 314 000,00 pln od ostatniego tygodnia października służy mieszkańcom Podhala.

Zapotrzebowanie na diagnostykę w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii jest bardzo duże, tym bardziej cieszy fakt, że zakup nowoczesnego sprzętu stworzy możliwość zwiększenia ilości przeprowadzonych badań. Ostateczny wynik zależy oczywiście od NFZ i jego decyzji o wzroście wysokości kontraktu.

W drugim etapie prac zakupiono ponadto dwie wiertarki ortopedyczne o wartości ok. 120 000,00 pln, bronchofiberoskop oraz zestaw do wykonywania prób wysiłkowych. Do końca roku planuje się uruchomienie 16-o rzędowego tomografu komputerowego, aparatów RTG: stacjonarnego oraz przewoźnego - urządzenia będą w pełni cyfrowe. Jest to największa inwestycja szpitala jeśli chodzi o zakup sprzętu medycznego w ostatnich latach. Wartość samych urządzeń RTG to 3 miliony 400 tys złotych.


Projekt realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 . Wartość projektu to 8 277 965,62 pln z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - 4 966 779,37 pln.


Tekst: Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Zdjęcia: Anna Szopińska.