"Zapomniane Kresy" Jerzego M. Roszkowskiego promocja książki w Nowym Targu | Wiadomości

Strona główna

"Zapomniane Kresy" Jerzego M. Roszkowskiego promocja książki w Nowym Targu

18 października 2018
1
2
Zdjęcie 3
4
5

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu 17 września, odbyła się piąta "Wieczornica Patriotyczna" - promocja książki Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane Kresy" Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 - 1925.

Wydawnictwo opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Traktuje o tym co się działo w tamtym czasie na tych terenach. Przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski.

Spotkanie promocyjne zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Nowego Targu pan Grzegorz Watycha oraz  pan Edward Siarka Poseł na Sejm RP. Było to już piąte spotkanie promujące publikację sfinansowaną przez Fundację PZU, a wydaną przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Po prezentacji podziękowania oraz gratulacje autorowi złożył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pan Bolesław Bara a każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę i mogł poprosić autora o podpis.