Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

4 grudnia 2017
Zdjęcie 1

Podczerwone. Czołówka podczas omijania.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 grudnia 2017 roku po godzinie 10:00. Kierująca samochodem marki Skoda 45-letnia mieszkanka Witowa, podczas manewru omijania, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Ford, którym kierował 54-letni mieszkaniec Woli Batorskiej. W wyniku zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznał kierujący samochodem marki Ford oraz jego pasażer, jak również dwie pasażerki samochodu marki Skoda, mieszkanki Witowa. Do szpitala w wyniku zdarzenia zostały odwiezione wszystkie osoby biorące udział w wypadku.

 

Podczerwone. Nietrzeźwy z zakazem sądowym.

W dniu 2 grudnia 2017 roku przed godziną 22:00 w Podczerwonym czarnodunajeccy policjanci zatrzymali mieszkańca Czarnego Dunajca, który prowadził samochód osobowy w stanie nietrzeźwym mając 2 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu wydanego przez sąd.

Policja przypomnina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd ponadto orzeka świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.