VII Edycja „Serce od Hospicjum” – kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie… | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

VII Edycja „Serce od Hospicjum” – kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie…

17 lutego 2021
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego, nawet w tak trudnym czasie nie zawodzi. W święto zakochanych kilkadziesiąt serduszek wykonanych własnoręcznie, wolontariusze rozdawali w newralgicznych miejscach Nowego Targu i okolic, w ten sposób zachęcając przechodniów do przekazania 1% podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Niestety ze względu na pandemię nie odbył się tradycyjny happening na nowotarskim Rynku.  Wydarzenie zaakcentowano w kilku miejscach na Podhalu: Czarnym Dunajcu, Harklowej, Krempachach, Nowym Targu, Suchem i Szaflarach.

 Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej obchodzi w tym roku swoje 15-lecie istnienia. Z tej okazji Społeczność Goszczyńskiego przygotowała miłą niespodziankę dla pracowników i podopiecznych ośrodka w postaci słodkiego urodzinowego tortu wykonanego przez Piekarnio-cukiernie „Pan Steskal”. Mamy nadzieję, że tort w kształcie serca, wykonany z sercem, ukoi nie tylko podniebienia ale i dobre serca ludzi działających wokół tego przedsięwzięcia.

 

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu