Uczennica Goszczyńskiego wyróżniona wśród najlepszych młodych tłumaczy w UE | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennica Goszczyńskiego wyróżniona wśród najlepszych młodych tłumaczy w UE

16 marca 2020
Zdjęcie 1

Juvenes Translatores to konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej. Organizowany jest przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych w Komisji Europejskiej, a jego celem jest propagowanie nauki języków obcych i zapoznanie młodzieży ze sztuką przekładu.

Nie każda szkoła może wziąć udział w konkursie. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego zostało wyłonione drogą losowania, gdyż liczba szkół, które mogą uczestniczyć w konkursie w każdym kraju zależy od liczby miejsc danego kraju w Parlamencie Europejskim, dlatego z Polski mogło uczestniczyć 51 szkół. Liczba uczniów biorących udział w tłumaczeniu tekstu również jest ograniczona – 5 tłumaczy. Licealiści tłumaczyli z 2 języków obcych: z języka niemieckiego na język polski : Victoria Wiłkowska, Marta Krempaszanka, Witold Bogdał, a z języka angielskiego na j. polski : Maria Libera oraz Kacper Duda.

 Maria Libera znalazła się w gronie 12 wyróżnionych młodych tłumaczy UE. W poniedziałek 16 marca br. miała odebrać nagrodę w siedzibie Komisji Europejskiej w Warszawie wraz z mgr Martą Domalik. Niestety ze względu na aktualną sytuacją w kraju, uroczystość została odwołana.

Uzdolnionych językowo licealistów wspierają: mgr Marta Domalik i mgr Barbara Zapiórkowska

 

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu