Turkmenistan: AK Bars VS Podhale | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Turkmenistan: AK Bars VS Podhale

24 października 2011
Podhale brało udział w turnieju w Turkmenistanie zorganizowanym na otwarcie nowej hali - obiektu, który zapierał dech każdemu obecnemu tam człowiekowi.

Stadion z wierzchu obłożony białym granitem - jak zresztą większość budynków w Asghabadzie, w środku wykończony granitem i marmurami może pomieścić 10 tysiecy widzów a każdy z nich zasiądzie na wygodnym foteliku obitym jasnozielona skórą. Obiekt wybudowano z myślą o Olimpiadzie Azjatyckiej Asgabad 2017.

Otwarcie na, którym obecny był sam prezydent Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedow to prezentacja grup młodzieżowych, które w przyszłości mają reprezentować Turkmenistan w imprezach sportowych na lodzie, oraz pokazy jazdy figurowej grup tanecznych z Rosji i grupy cyrkowej ze Skandynawii. Występy te w oprawie świetlnej jaką dysponuje obiekt ponownie zaparły dech uczestnikom widowiska.

Pierwszy - historyczny mecz na otwieranym obiekcie przypadł do rozegrania drużynom z Kazania i Nowego Targu. AK Bars (Kazań) reprezentowała drużyna, która próbuje się przebić do pierwszego składu KHL, wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy już grywają w KHL- Konstantinov, czy grywali wcześniej jak Sokolov czy Chupin. Szarotki postawiły trudne warunki rywalom, jednak kary i niewykorzystane "setki" Kellego Czuy'a nie pozwoliły na uzyskanie korzystnego rezultatu. Turniej był sędziowany przez 2 sędziów głównych z KHL, oraz 3 pary liniowych ( ze Słowenii, Polski i Rosji WHL) sędziowie "gwizdali" każdy ruch, który mógł zakończyć się "hakowaniem" co w efekcie dało 22 min kar dla nowotarżan. Sama gra podobała się obserwującym zawody kibicom, którzy wypowiadali się o Szarotkach w samych superlatywach. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla zawodników Kazania.

W drugim meczu tego wieczoru, rozgrywanym równocześnie na tafli treningowej Maribor (Słowenia) uległ zawodnikom Nevtianik (WHL, Rosja) w takim samym stosunku bramkowym.