Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkoatletyce | Sport | Wiadomości

Strona główna

Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkoatletyce

14 czerwca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Reprezentanci I Liceum w Nowym Targu przygotowują się do finału Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej. Po pierwszej rundzie dziewczęta zajmują drugie miejsce, a chłopcy piąte. Skład drużyny żeńskiej, szczególnie w konkurencjach biegowych można uznać za sprecyzowany. Ambicją grupy męskiej jest awans na medalową pozycję. Wewnętrzne eliminacje, również myślą o składzie sztafety 4x100 metrów, przeprowadzili sprinterzy i skoczkowie w dal.

Po biegu na 100 metrów miejsce w reprezentacji zapewnili sobie: Daniel Jendrusiak – 12.19, Paweł Cholewa – 12.24, Bartłomiej Chowaniec – 12.39. Czwartym w sztafecie będzie prawdopodobnie skoczek w dal Szymon Waniczek (12.69). Ad hoc sprawdzili swoje potencjalne możliwości, uzyskując rezultat 48.01. Czeka ich jeszcze sporo pracy, aby awansować o dwie pozycje w Lidze muszą uzyskać czas poniżej 47 sekund.

Drugą grupą rywalizującą o miejsce w reprezentacji byli skoczkowie w dal. Świetnie trafił w deskę Szymon Waliczek, uzyskał rezultat 6.08! Ten wynik dałby mu trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska. Udział w Lidze zapewnił sobie także Hugo Czerwiński – 5.45. Trzecie, wolne miejsce przeznaczone jest dla Kamila Tylki, który w rundzie jesiennej pokonał granicę 6 metrów.

Punkty dla UKS „Gimpel” Nowy Targ, w Lidze Seniorów, robił Norbert Raducki. Po raz pierwszy rzucał ciężkim sprzętem, uzyskał rezultaty - 9,26 w pchnięciu kulą i - 20.07 w rzucie dyskiem.

Pięknym akcentem zakończył występy zawodników „Gimpla” Błażej Knutelski. Na dystansie 5000 metrów uzyskał - 17:36.23, jest to rezultat lepszy od minimum (17:45.0) na Mistrzostwa Polski U20! Szkopuł w tym, że jest juniorem młodszym (!?). Oczywiście jest to także rekord Szkoły w kategorii U18.

Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie: uksgimpel.org.pl.

Wyjazd na zawody sfinansowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.


Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.