Mistrzostwa Małopolski w unihokeju chłopców

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Męczyli się w półfinale, a w finale wystarczyło im 7 minut, by odwrócić losy spotkania i sięgnąć po mistrzostwo Małopolski w unihokeju chłopców. Nowy Targ potwierdził hegemonię w tej dyscyplinie sportu. Wczoraj złotymi medalami nagrodzone zostały uczennice „szóstki”, dzisiaj ozłoceni zostali rówieśnicy z „jedenastki”.

Nowotarżanie pewnie awansowali do puli finałowej wygrywając grupę. Katorgę przeżywali w półfinale. Niedoceniony Lubomierz zawiesił im wysoko poprzeczkę. Co z tego, że górale posiadali sporą przewagę i mnóstwo sytuacji, skoro nie potrafili tego udokumentować bramkami. Bochnak zmarnował cztery „setki”, ale to on zdobył gola na 2:1 68 sekund przed końcową syreną. - Powinien z daleka strzelać, bo z bliska pudłuje –skomentowali obserwatorzy. Jeszcze równo z syreną nowotarżanie zdobyli trzeciego gola.

Lubomierz mógł zaimponować. Trener miał tylko jednego gracza na wymianę. Wydawało się, że jego chłopcy lada chwila padną. Tymczasem wytrzymali pięć trudnych spotkań. W ostatnim meczu grupowym odnosiło się wrażenie, że ostatkiem sił walczą o prawo gry w półfinale. Musieli wygrać różnicą dwóch goli i dokonali tego rzutem na taśmę. Postawili się nowotarskiej ”jedenastce”, a w meczu o brązowy medal pokonali Bolechowice. Ponad sześć minut od zdobycia drugiej bramki bronili zaciekle prowadzenia i dowieźli go do końca. To był najbardziej charakterny team turnieju.

W finale przeciwnikiem gospodarzy (turniej rozgrywano w Nowym Targu) byli kryniczanie, którzy wygrali drugą grupę eliminacyjną. W półfinale również mieli ciężką przeprawę, a w finale prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Nowotarżanie w tej części meczu grali fatalnie w ataku i obronie. Jakby mieli ręce i nogi powiązane. Po zmianie stron przeszli ogromną metamorfozę. Zagrali z zębem i wreszcie skutecznie, pewnie sięgając po mistrzostwo.