Mistrzostwa Małopolski w unihokeju chłopców | Sport | Wiadomości

Strona główna

Mistrzostwa Małopolski w unihokeju chłopców

12 maja 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Męczyli się w półfinale, a w finale wystarczyło im 7 minut, by odwrócić losy spotkania i sięgnąć po mistrzostwo Małopolski w unihokeju chłopców. Nowy Targ potwierdził hegemonię w tej dyscyplinie sportu. Wczoraj złotymi medalami nagrodzone zostały uczennice „szóstki”, dzisiaj ozłoceni zostali rówieśnicy z „jedenastki”.

Nowotarżanie pewnie awansowali do puli finałowej wygrywając grupę. Katorgę przeżywali w półfinale. Niedoceniony Lubomierz zawiesił im wysoko poprzeczkę. Co z tego, że górale posiadali sporą przewagę i mnóstwo sytuacji, skoro nie potrafili tego udokumentować bramkami. Bochnak zmarnował cztery „setki”, ale to on zdobył gola na 2:1 68 sekund przed końcową syreną. - Powinien z daleka strzelać, bo z bliska pudłuje –skomentowali obserwatorzy. Jeszcze równo z syreną nowotarżanie zdobyli trzeciego gola.

Lubomierz mógł zaimponować. Trener miał tylko jednego gracza na wymianę. Wydawało się, że jego chłopcy lada chwila padną. Tymczasem wytrzymali pięć trudnych spotkań. W ostatnim meczu grupowym odnosiło się wrażenie, że ostatkiem sił walczą o prawo gry w półfinale. Musieli wygrać różnicą dwóch goli i dokonali tego rzutem na taśmę. Postawili się nowotarskiej ”jedenastce”, a w meczu o brązowy medal pokonali Bolechowice. Ponad sześć minut od zdobycia drugiej bramki bronili zaciekle prowadzenia i dowieźli go do końca. To był najbardziej charakterny team turnieju.

W finale przeciwnikiem gospodarzy (turniej rozgrywano w Nowym Targu) byli kryniczanie, którzy wygrali drugą grupę eliminacyjną. W półfinale również mieli ciężką przeprawę, a w finale prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Nowotarżanie w tej części meczu grali fatalnie w ataku i obronie. Jakby mieli ręce i nogi powiązane. Po zmianie stron przeszli ogromną metamorfozę. Zagrali z zębem i wreszcie skutecznie, pewnie sięgając po mistrzostwo.

Wyniki
SP 2 Krynica – SP 2 Osiek 9:0
SP 11 Nowy Targ – SP Wadowice 5:0 wo
SP Lubomierz – SP 2 Nowy Sącz 0:0
SP Bolechowice – SP 3 Trzebinia 2:0
SP 2 Krynica 0SP Lubomierz 1:0
SP 11 Nowy Targ – SP Bolechowice 1:0
SP 2 Osiek – SP 2 Nowy Sącz 1:3
SP Wadowice – SP 3 Trzebinia 0:5 wo
SP 2 Krynica – SP 2 Nowy Sącz2:0
SP 11 Nowy Targ – SP 3 Trzebinia 6:1
SP 2 Osiek – SP Lubomierz 1:3
SP Wadowice – SP Bolechowice 0:5 wo

Półfinały
SP 2 Krynica – SP Bolechowice 3:1
SP Lubomierz – SP 11 Nowy Targ 1:3
O III miejsce
SP Bolechowice – SP Lubomierz 1:2

Finał
SP 11 Nowy Targ – SP 2 Krynica 5:1

Tekst i zdj. Stefan Leśniowski
Źródło: Podhale24