II Memoriał Zdzisława Soliwody w szachach | Sport | Wiadomości

Strona główna

II Memoriał Zdzisława Soliwody w szachach

22 września 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

„Szachy to sport wymagający dużo pracy i ciężkich treningów…..” tak napisała w liście skierowanym do uczestników II Memoriału Zdzisława Soliwody w szachach Pani Bożena Soliwoda, życząc równocześnie wszystkim uczestnikom powodzenia i zwycięstw na szachownicy.

Pierwszy dzień rozgrywek to Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 50 zawodników z Gminy Krościenko nad Dunajcem, Szczawnicy, Frydmana, Klikuszowej, Krakowa usiadło do stołów, gdzie rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim. Sędzią głównym zawodów w oba dni był Jan Zapała z Mszany.

Wyniki Igrzyska Dzieci:

1. Styrylski Maciej
2. Zachwieja Tomasz
3. Kurnyta Oliwier
4. Oleksy Karol
5. Regiec Patrycja

Więcej informacji o wynikach na stronie: www.chessarbiter.com.


Wyniki Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1. Pudzisz Beata
2. Krzyszkowski Jan
3. Bąk Natalia
4. Wolski Piotr
5. Biziak Mikołaj

Więcej informacji o wynikach na stronie: www.chessarbiter.com.

Drugi dzień to Licealiada i Dorośli w sumie 32 osoby, z Gminy Krościenko nad Dunajcem dwie szkoły i jedna z Nowego Targu.

Wyniki:

1. Soliwoda Zygmunt
2. Krupa, Jan
3. Kwak Marek
4. Fryźlewicz Karol
5. Skubisz Aleksandr

Więcej informacji o wynikach na stronie: www.chessarbiter.com.

Organizatorami imprezy, a zarazem sponsorami byli: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Etna Technika Grzewcza Edward Kordas. Najmłodszym uczestnikom rozdano nagrody przygotowane jeszcze przez Św. pamięci Zdzisława Soliwodę, które przekazała Pani Bożena Soliwoda. Sale na imprezę użyczyła Szkoła Podstawowa nr 1 i Liceum Ogólnokształcące. Wójt Jan Dyda dziękując i gratulując uczestnikom zaznaczył, że cieszy Go tak duże zainteresowanie grą w szachy i kontynuacja tradycji szachowej w Krościenku nad Dunajcem.


Tekst i zdjęcia: Urząd Gminy Krościenko nad Dunajcem.