Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 9 maja 2017 w obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Maniowy odbyły się Igrzyska Ośrodka Sportowego Pieniny w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, w tym 4 dziewcząt i 4 chłopców.

W klasyfikacji szkół spośród drużyn dziewcząt najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 Szczawnica wyprzedzając Szkołę Podstawową Krościenko nad Dunajcem. Na podium również stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej Maniowy.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Bednarczyk z SP Nr 1 Szczawnica. Prawo reprezentowania Ośrodka Sportowego Pieniny spośród drużyn dziewcząt na zawodach szczebla powiatowego uzyskały drużyny Szkoły Podstawowej Nr 1 Szczawnica i Szkoły Podstawowej Krościenko n/D.

Natomiast spośród drużyn chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z Maniów, a zaraz za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 1 Szczawnica. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Plewa ze Szkoły Podstawowej Maniowy. Prawo reprezentowania Ośrodka Sportowego Pieniny spośród drużyn chłopców na zawodach szczebla powiatowego uzyskały drużyny z Maniów i Szczawnicy.

Zawody z ramienia Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu przeprowadził Józef Dyda - Koordynator Ośrodka Sportowego Pieniny.