I LO im. S.Goszczyńskiego Mistrzem Polski w unihokeju dziewcząt | Sport | Wiadomości

Zdjęcie 5

Unihokeistki I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu kolejny raz wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski podczas odbywającej się w Elblągu Licealiady dziewcząt, powtarzając sukces sprzed roku.

Z siedmiu zespołów utworzono dwie grupy. Licealistki z Nowego Targu trafiły do grupy z ZST i O Gorzów Wielkopolski i I LO Malbork. W drugiej grupie znalazły się: ZSL Morąg, ZSZ Wolsztyn, II LO Sanok i ZSP Złocieniec.
Podczas pierwszego dnia rozegrano mecze grupowe po 20 minut. Uczennice nowotarskiego liceum w dwóch pierwszych spotkaniach pewnie wygrały 8-0 z I LO Malbork oraz 4-0 z Gorzowem Wielkopolskim. Dziewczęta tymi zwycięstwami wywalczyły sobie awans do niedzielnego półfinału i pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale zmierzyły się z ZSZ Wolsztyn, wygrywając pewnie z przeciwnikami 3:0. Finał i półfinał rozgrywano 2 x10 minut.
Mecz o mistrzostwo był zatem powtórką finału sprzed roku. Pierwszą bramkę zdobyła dla Nowego Targu Justyna Florczak, jednak niedługo później wyrównała Kaja Sikorska. Kolejne trafienie tym meczu zdobyła dla I LO Aleksandra Florek. Zwycięstwo 2:1 w tym meczu dało nowotarżankom tytuł Mistrzyń Polski w kategorii ponadgimnazjalnej.

Zawodniczki I LO w Nowym Targu uzyskały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszy strzelec - Justyna Florczak. Najlepszy bramkarz - Paulina Młynarczyk.

Skład I LO im Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu: Paulina Młynarczyk – Magdalena Mamak, Magdalena Pirchała, Paulina Różańska, Paulina Młynarczyk, Zuzanna Lech, Anna Podlipni, Adrianna Lasyk, Karolina Majerczak, Aleksandra Florek, Justyna Florczak, trener: Szymon Pohrebny.

Koszty wyjazdu pokryło w całości Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.