Hokejowe Orły 2012 | Sport | Wiadomości

Strona główna

Hokejowe Orły 2012

28 marca 2012
Hokejowe Orły 2012

Kibice hokejowi oraz jury III edycji Plebiscytu Hokejowe Orły wybrali kandydatury w poszczególnych kategoriach. Głosowanie na www.pzhl.org.pl ruszy w środę 28 marca. Wśród nominowanych jest kilka nazwisk silnie powiązanych z nowotarskim środowiskiem hokejowym.

Wśród wszystkich zgłaszających wylosowaliśmy dwie książki "Historia Polskiego Hokeja". Trafią one do Pawła z Warszawy i użytkownika o nicku "Zazula".

Kandydatury w poszczególnych kategoriach (kolejność alfabetyczna):

Drużyna sezonu:

Aksam Unia Oświęcim
Ciarko PBS Bank KH Sanok
Comarch Cracovia Kraków
JKH GKS Jastrzębie
Reprezentacja Polski Kobiet

Działacz sezonu:
Brabańska Anna (Reprezentacja Polski Kobiet)
Klęczar Adam (Aksam Unia Oświęcim)
Krysiak Piotr (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Tokarz Leszek (HC GKS Katowice)
Ziarko Ryszard i Wojtas Lesław (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Miasto żyjące hokejem:

Katowice
Oświęcim
Sanok
Sosnowiec
Tychy

Dziennikarz hokejowy:
Kozłowski Radosław (hokej.net)
Królicki Sebastian (hokej.net)
Snopek Stanisław (TVP Sport)
Sowiński Włodzimierz (Sport)
Wasik Maciej (sportowezaglebie.pl)

Sędzia sezonu:

Kępa Przemysław
Marczuk Włodzimierz
Meszyński Paweł
Pachucki Maciej
Wolas Zbigniew

Trener sezonu (seniorzy):
Reznar Jiri (JKH GKS Jastrzębie)
Rohacek Rudolf (Comarch Cracovia)
Ziętara Marek (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Polski zawodnik sezonu (seniorzy):
Kolusz Marcin (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Laszkiewicz Leszek (Comarch Cracovia)
Łopuski Mikołaj (Aksam Unia Oświęcim)
Odrobny Przemysław (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Ślusarczyk Artur (Zagłębie Sosnowiec SA)

Zagraniczny zawodnik sezonu (seniorzy):

Besch Nicolas (Comarch Cracovia)
Mojzis Pavel (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Prochazka Radek (Aksam Unia)
Vozdecky Martin (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Zatko Miroslav (Aksam Unia)

Odkrycie sezonu (seniorzy):
Kalinowski Kamil (Nesta Karawela Toruń)
Kosidło Paweł (Comarch Cracovia)
Kulas Tomasz (JKH GKS Jastrzębie)
Strzyżowski Marek (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Trener sezonu (juniorzy):
Kaczmarczyk Ryszard (MMKS Podhale Nowy Targ)
Minge Leszek (MKS Sokoły Toruń)
Skokan Josef (Ciarko PBS Bank KH Sanok)
Urbańczyk Włodzimierz (UKH Unia Oświęcim)
Zabrocki Henryk (Energa Stoczniowiec Gdańsk)

Zawodnik sezonu (juniorzy):
Ciura Bartosz (GKS Tychy)
Gimiński Jakub (Nesta Karawela Toruń)
Kalinowski Kamil (Nesta Karawela Toruń)
Kapica Damian (HC Ocelari Trinec)
Wielkiewicz Filip (MMKS Podhale)

Odkrycie sezonu (juniorzy):

Bettahar Noureddine (EC Red Bull Salzburg)
Kaczmarek Patryk (Falu IF)
Malicki Patryk (UKH Unia)
Olchawski Dawid (MMKS Podhale)
Wiśniewski Marcin (Hartford Wolf Pack)

Trener sezonu (kobiety):
Kozyra Marek (Reprezentacja Polski)
Piecha Robert (UKHK Unia Oświęcim)
Syposz Janusz, Budziński Sławomir (TMH Polonia Bytom)

Zawodniczka sezonu:
Detmer Joanna (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Późniewska Karolina (TMH Polonia Bytom)
Szynal Magdalena (UKH Białe Jastrzębie)
Wieczorek Kamila (UKHK Unia Oświęcim)

Odkrycie sezonu (kobiety):

Chrapek Klaudia (TMH Polonia Bytom)
Kulas Paulina (UKH Białe Jastrzębie)
Rybacka Oliwia (GKS Stoczniowiec)
Rykaczewska Joanna (GKS Stoczniowiec)

Najlepsza liga amatorska:
2LHNL (2 Liga Hokeja na Lodzie)
HLO (Hokejowa Liga Open)
Karpacka ALH
Małopolska ALH
Śląska ALH/Open
Trójmiejska ALH