Zwycięska Schola z „Venuleta” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zwycięska Schola z „Venuleta”

3 grudnia 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Zespół Szkół Ekonomicznych w po raz czwarty był organizatorem i gospodarzem Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Konkurując z dziewięcioma występującymi tam zespołami, I miejsce zdobyła tam Schola Parola z Prywatnych Szkół Średnich im. Prof. Venuleta w Nowym Targu.

Muzyczno-wokalna grupa prowadzona przez katechetę i nauczyciele śpiewu, Jakuba Mrugałę, zasłużyła na najwyższą ocenę jurorów wykonaniem dwóch pieśni: żołnierskiej klasyki „Deszcz jesienny deszcz…” oraz muzycznej nowości - przejmującego utworu z repertuaru Haliny Mlynkovej, inspirowanego historią „żołnierzy wyklętych”: „Panie generale”. W trzech zwrotkach do tytułowego generała zwracają się żona, córka i matka poległego żołnierza podziemia.

Poziom uczestników Festiwalu w „Ekonomiku” z roku na rok jest coraz wyższy, repertuar – ciekawy, więc tym większa satysfakcja z najwyższej oceny.

Zwycięska Schola Parola – z gitarowym akompaniamentem - wystąpiła w składzie: Marcelina Wnęk z klasy III wojskowej oraz Michał Jendrusiak, Dominik Polak, Karolina Jachymiak i Karolina Stopka z klasy II wojskowej.

Tekst i zdjęcia: Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.