Zimowy dzień sportu w SOSW Nr 1 w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zimowy dzień sportu w SOSW Nr 1 w Nowym Targu

9 lutego 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 7 lutego 2018 r. dzięki uprzejmości właścicieli wyciągu narciarskiego „ Zadział” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 i oddziałów gimnazjalnych spędzili cudowny zimowy dzień sportu.  To jedna z wielu imprez organizowanych tradycyjnie każdego roku - jedna z najbardziej lubianych i długo wyczekiwanych przez uczniów.

W tym roku mnóstwo śniegu i piękne słońce sprawiło, że Dzień Sportu był jeszcze przyjemniejszy, niż się tego spodziewaliśmy. Uczniowie spisali się na medal, przy okazji okazało się, że mamy kilku świetnych narciarzy oraz snowboardzistów. Wychowankowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, dzieciaki nieodpłatnie korzystały z wyciągu, gdzie zjeżdżano na torach z oponami, a najmłodsi „szaleli” na jabłuszkach i sankach.

Przedstawiciel Policji pan st. aspirant Rafał Skrobot przeprowadził pogadankę w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”,  zapoznając uczniów z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe znaczki na kaski oraz broszury informacyjne.

Ciepły posiłek i herbatka zwieńczyły nasze zimowe zmagania. Kolejny raz przekonaliśmy się, że ruch to zdrowie, a duża dawka aktywności fizycznej nastraja nas pozytywnie i poprawia nam humory. Impreza ta jest jedną z inicjatyw  „Szkoły promującej zdrowie”, bo taką Placówka staramy się być każdego dnia.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają szczególne podziękowania właścicielom wyciągu narciarskiego „Zadział” za bezpłatne udostępnienie sprzętu narciarskiego oraz możliwość korzystania z wyciągu.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu.