Zakończenie roku szkolnego maturzystów w II LO | Region | Wiadomości

Strona główna

Zakończenie roku szkolnego maturzystów w II LO

4 maja 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Pomimo pewnej monotonnej cykliczności nieuniknienie związanej z większością uroczystości, są jednak takie, które zawsze przeżywa się na nowo i nieustannie poruszają w nas emocje i przyprawiają o wiecznie świeże wzruszenie rok za rokiem, generacja za generacją.

Żegnanie uczniów kończących jeden z etapów edukacji z głowami pełnymi marzeń i ambicji na przyszłość, żywiołowo i zapalczywie wyrywających się z objęć tego co minione w kierunku pełnej obietnic ‘terra incognita’, jest jednym z tego typu doświadczeń. Dla nauczycieli, nawet tych z wyjątkowo długim stażem pracy, nieodmiennie jest to wydarzenie powodujące wilgotnienie oczu – czasami nawet zamieniające się w krople…, albowiem „Partir, c'est mourir un peu” (Każde pożegnanie jest małą śmiercią.)

Pożegnanie absolwentów, które odbyło się 27 kwietnia miało właśnie taki charakter. Jak zwykle zgodnie z tradycją w sposób szczególny zostali uhonorowani uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz wykazali się wybitnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach w toku swojej trzyletniej edukacji. Wyjątkowo wzruszające były reakcje rodziców owych uczniów odbierających wraz z nimi listy gratulacyjne od pani dyrektor dr Beaty Tarnowskiej. I jak co roku została wręczona statuetka dla Najlepszego Absolwenta Liceum – w tym roku otrzymał ją Jan Mokracki – średnia ocen 5.35 oraz 100% frekwencja i udział w konkursach przedmiotowych. Natomiast sportowcem roku została Natalia Jałoszyńska, m.in. mistrzyni Polski w kategorii Juniorek Starszych w Unihokeju w sezonie 2017/2018.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za inne osiągnięcia, takie jak sukcesy sportowe, szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i udział w olimpiadach i konkursach wręczono następującym osobom - lista według klas: IIIa Jan Mokracki, Grzegorz Kuruc, Sebastian Rapacz, Karol Jabłoński, Kacper Pajerski, IIIb Natalia Jałoszyńska, Justyna Cachro, Jędrzej Kulinski, Sabina Cisoń, Martyna Panek, Natalia Plewa, Małgorzata Styrczula, Katarzyna Wrzaszczak, Klaudia Zubek, IIIc Ksenia Olcoń, Kamila Kobylarczyk, Martyna Firek, Justyna Jarząbek, Anna Chrzanowska, IIId Bryja Agnieszka, Bryniarska Zuzanna, Małysiak Hubert, Januszek Marcelina, Makuch Patrycja, Szymon Sarniak, Aleksnadra Kokalik, IIIe Homoncik Natalia, IIIf Julita Wolska, Natalia Kluska, Anna Kowalczyk, Anna Pępek, Izabela Pieróg, Mateusz Szczerba.

Uroczystość zwieńczyły przemowy dyrektor Beaty Tarnowskiej, księdza proboszcza Henryka Paśko oraz przedstawiciela absolwentów i Samorządu Uczniowskiego – wszystkie pełne płynącego z głębi serca ciepła, z życzeniami spełnienia marzeń, znalezienia swojego miejsca w życiu i odkrycia prawdy o sobie, świecie czy też ulotnej tajemnicy dryfującej przez wszystkie strefy bytu w kierunku sensu egzystencji i absolutu. Ceremonię pożegnania zamknął program artystyczny przygotowany przez klasę II D, pod opieką Barbary Dzielawy, będący wiązanką piosenek i refleksyjnej poezji.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.