Zabawa karnawałowa w SOSW | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zabawa karnawałowa w SOSW

23 stycznia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

„Wszystko po to, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci…”

Każdego roku kiedy odwiedzają naszą Placówkę cisną się na usta słowa - „…Ta młodzież jest wspaniała, wyjątkowa, pełna pięknych, szlachetnych inicjatyw, ciekawych pomysłów, chęci i zapału do podejmowania wysiłku…”. Mowa tutaj o uczennicach IV klasy Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.  Młodzież ta pod kierownictwem pani Agnieszki Ćwikiel od kilku lat przygotowuje spotkanie mikołajkowe lub zabawę karnawałową dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego Nr 1 w Nowym Targu.

Dnia 17 stycznia 2018r. zorganizowali zabawę karnawałową, która na długo pozostanie w pamięci wychowanków Placówki.  Młodzież przygotowała na tą okoliczność przedstawienie pt. „ Czerwony kapturek”, a ich profesjonalna gra aktorska i wspaniałe stroje pozwoliły wszystkim przenieść się w iście baśniowy świat. Gry i konkursy wprawiły uczestników w wesoły nastrój, a otrzymywane nagrody sprawiły dzieciom wielką radość. Nie zabrakło także czasu na edukację.  W przerwach między zabawami i tańcami starsze koleżanki czytały dzieciom bajki, a następnie sprawdzały umiejętność słuchania ze zrozumieniem, zadając uczniom szczegółowe pytania.

Niestety to już ostatnie nasze spotkanie, bowiem nasi stali dobroczyńcy kończą w tym roku szkolnym szkołę. Pozostaje nam wierzyć, że w kolejnych latach uczniowie młodszych klas Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego godnie ich zastąpi. My w tym miejscu serdecznie dziękujemy za  wszystkie spotkania pełne inspirujących pomysłów, które sprawiały dzieciom olbrzymią radość, budziły piękne emocje, zostawiły szereg wspaniałych wspomnień i edukowały- bawiąc. Niech słowa poniższej maksymy podsumują waszą kilkuletnią pracę na rzecz dzieci i wyrażą naszą wdzięczność za wszystkie podejmowane inicjatywy „Niektórzy ludzie to anioły bez skrzydeł, i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie.”

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu.