Wizyta wolontariuszy z I LO w szkole dla dzieci nie widzących i słabo widzących w Rabce Zdrój | Region | Wiadomości

Strona główna

Wizyta wolontariuszy z I LO w szkole dla dzieci nie widzących i słabo widzących w Rabce Zdrój

3 czerwca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Wolontariusze z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu już po raz kolejny odwiedzili dzieci w ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabo widzących im. Św. Tereski w Rabce.
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowali drugi raz spotkanie z bajkami. Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawych opowiadań takich jak: „Legenda o hejnale mariackim”, „Murzynek Bambo”, „Leń”, „Na straganie” i wiele innych. Nie zabrakło również zabawy, w której dzieci odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych bajek. Zwycięzcy otrzymywali od organizatorów słodki upominek. Wychowankowie Ośrodka z wielkim zainteresowaniem słuchali czytanych opowieści i również z chęcią brali udział w konkursie, mimo, że pytania nie należały do najłatwiejszych. W przerwach między bajkami śpiewano piosenki, na przykład „Pieski małe dwa”, czy „My jesteśmy krasnoludki”, by umilić czas dzieciom.
Na ich twarzach, przez cały czas bajkowego spotkania, widać było zaciekawienie i radość. Jak mówią wolontariusze – „Nie trzeba wiele, by ktoś się uśmiechnął, wystarczy być, okazać trochę zainteresowania, a już samą obecnością można sprawić komuś wielką radość”.