Uczennica krościeńskiego liceum z indeksem AGH | Region | Wiadomości

Strona główna

Uczennica krościeńskiego liceum z indeksem AGH

16 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że aby osiągnąć sukces, potrzeba ucznia oraz mistrza. W naszej szkole są zarówno chętni do nauki uczniowie, jak i nauczyciele, których pasja przeradza się w sukces ucznia. Tym razem laureatką III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH została Kinga Słowik, uczennica klasy IIIA. Kinga wpisała się na listę corocznych laureatów, bądź finalistów tej olimpiady, do której od wielu lat przygotowuje swoich uczniów profesor Ludwik Hebda - wielki pasjonat matematyki.

Wynik Kingi potwierdza tezę, że nawet w małej, lokalnej szkole można zdobyć sukces na miarę wielkiego, renomowanego liceum. W tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział 2654 uczniów, z których 632 dotarło do III etapu. Nasza uczennica znalazła się w gronie 275 laureatów III stopnia, pochodzących z całej Polski, z wielkich miast i mniejszych miejscowości, takich jak nasza.

Wszędzie tam, gdzie spotykają się pasja, talent i praca, efektem jest sukces. Gratulujemy Kindze oraz Panu profesorowi Ludwikowi Hebdzie, życząc Kindze powodzenia na studiach a Panu profesorowi jeszcze wielu zdolnych uczniów.

 

Tekst i zdjęcie: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem.