Uczennica Ekonomika wygrywa Ogólnopolski Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”! | Region | Wiadomości

Strona główna

Uczennica Ekonomika wygrywa Ogólnopolski Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”!

23 kwietnia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

18 kwietnia 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się etap centralny V edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W etapie centralnym każde województwo mogło reprezentować trzech uczestników. Małopolskę reprezentowały pod opieką p. Piotra Plewy aż dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, tj. Alicja Maniowszczak z klasy III TE i Klaudia Czerwień z klasy II b TE. Obie panie uczą się w zawodzie technika ekonomisty.

Już samo zakwalifikowanie się do  etapu  centralnego było sporym sukcesem, gdyż wymagało od uczestniczek ogromnej wiedzy na wysokim poziomie i pokonaniu konkurencji z 33 szkół.

Zadaniem uczestników etapu centralnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy, który zawierał 50 pytań wielokrotnego wyboru, w tym 20 o podwyższonym stopniu trudności  z zakresu  prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Konkurs wygrała uczennica Alicja Maniowszczak, która  wykazała się niebywałą wiedzą  i wygrała nagrodę główną Inspektora Pracy, tj. bon  o wartości 2 500 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.