Talenty Małopolski | Region | Wiadomości

Strona główna

Talenty Małopolski

12 kwietnia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski. Przesłuchania trwały od 10:00 do 19:00 a na scenie zaprezentowało się ponad 250 wykonawców z terenu powiatu nowotarskiego. Otwarcia festiwalu dokonał Władysław Tylka - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Bolesław Bara - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu oraz Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Występy oceniało jury w składzie: Adrian Kulik - Dyrektor Festiwalu, Karolina Leszko - wokalistka oraz Zofia Kozioł. Laureaci eliminacji powiatowych zaprezentują swoje umiejętności podczas finałów wojewódzkich, które odbędą się – dla Form  Muzycznych 18 maja 2018 r. natomiast dla Form Tanecznych 19 maja 2018 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach.

Organizatorami eliminacji byli: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. Organizatorzy dziękują wychowankom oraz nauczycielom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Targu za przygotowanie posiłku dla uczestników festiwalu oraz obsługę w trakcie jego trwania.

Lista nominowanych wykonwców do finału wojewódzkiego w Dobczycach znajduje się w protokole poniżej:

 

Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.