Projekt pn. „Nowy Targ – Animowane Hstorie” w finałowym etapie programu grantowego Lechstarter | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Projekt pn. „Nowy Targ – Animowane Hstorie” w finałowym etapie programu grantowego Lechstarter

11 kwietnia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Dobrze już znana z wielu filmowych akcji Anna Jagoda Mrożek i jej Studio Filmowe Effata Anima, została zakwalifikowana przez jury programu grantowego Lechstarter do etapu finałowego, czyli głosowania internautów. Projekt, który przygotowała nosi nazwę „NOWY TARG – ANIMOWANE HSTORIE” i ma szanse zjednoczyć mieszkańców w kreatywnym działaniu.

Czym jest Lechstarter? To program grantowy umożliwiający realizację pomysłów na pozytywne zmiany w polskich miastach. Dzięki niemu, wizje najbliższej okolicy mogą stać się rzeczywistością. Na realizację najciekawszych pomysłów czeka aż 1 000 000 zł!

„NOWY TARG – ANIMOWANE HSTORIE” to projekt zupełnie nowy, który – choć związany ze sztuką filmu animowanego – po raz pierwszy skierowany jest do dorosłych. Najrozmaitsze historie te prawdziwe i fikcyjne, ulepione z plasteliny, wycięte z gazety, kolorowego papieru, albo też narysowane powstaną na warsztatach animacji poklatkowej prowadzonych przez Annę Jagodę Mrożek. Jest to wyjątkowa szansa dla dorosłych, ponieważ będą mogli wcielić się w rolę reżyserów, scenarzystów, operatorów i animatorów – dzięki głosowaniu ogólnopolskiej społeczności już w maju taki scenariusz może stać się faktem.

Animowany projekt dla dorosłych bierze udział w programie Lechstarter w kategorii AKADEMIA GRANTÓW i walczy z 11 innymi projektami o 50 tys. złotych na realizację.  Każdy mieszkaniec Polski może codziennie oddać po jednym głosie na projekt „NOWY TARG – ANIMOWANE HISTORIE”. Głosowanie  internautów trwa do 17.05.2018 do godziny 23:59 na stronie: www.lechstarter.urbanforms.org.

Pomysłodawczyni projektu – Anna Jagoda Mrożek – na bieżąco będzie udostępniała informacje na Facebooku Studia Filmowego Effata Anima: www.facebook.com/effataanima/ a także profilu Instagram: www.instagram.com/effata_anima/

Pierwszy etap, czyli uznanie jury projekt ma już za sobą, teraz czas na wsparcie społeczności. Często o zwycięstwie w programie decydują pojedyncze głosy, dlatego liczy się każde wsparcie! Sumienność i codzienne głosowanie mogą sprawić, że Nowy Targ będzie miał swoje animowane bajki dla dorosłych!