Premiera "Lalkarzy" w "Rabciu" | Region | Wiadomości

Strona główna

Premiera "Lalkarzy" w "Rabciu"

15 maja 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Brawami na stojąco zakończyła się sobotnia premiera musicalu „Dopalaczom mówimy - NIE!” Grupy Teatralnej „Lalkarze” ze Spytkowic działającej przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Spektakl w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków, z muzyką Bogdana Szczepańskiego i choreografią Mariusza Jsuwienasa wywarł ogromne wrażenie na zgromadzonej w Teatrze Lalek „Rabcio” publiczności.

Scenariusz „Dopalaczom mówimy – NIE!” jest wspólnym dziełem młodych aktorów, którzy pod naszym czujnym okiem nabywali umiejętności scenopisarskie.

Musical jest apelem do wszystkich młodych ludzi, aby nigdy nie sięgali po dopalacze, aby wiedzieli czym one są i jakie są konsekwencje ich zażywania. Apelem do rówieśników, koleżanek, kolegów i dorosłych, by zawsze byli czujni i gotowi nieść pomoc zagubionym, nieszczęśliwym młodym ludziom.

W przedstawieniu występują aktorzy grupy starszej „Lalkarzy”: Katarzyna Jaromin, Zuzanna Jąkała, Ewelina Kataniak, Wojciech Krakowiak, Piotr Parzątka, Aleksandra Rzeszótko, Wiktoria Stachowicz, Anna Trybuła, Aleksandra Wierzba, Emilia Zygmunt.

- Dziękujemy Wszystkim Gościom obecnym na sobotnim wydarzeniu. Przedstawicielom Gminy Spytkowice: Panu Ryszardowi Klamerusowi – Radnemu Powiatu Nowotarskiego, Pani Władysławie Faltyn, Dyrektorom placówek oświatowych i kulturalnych, Nauczycielom, Rodzicom, Przyjaciołom i Znajomym.

- Dziękujemy również Panom: Ryszardowi Papankowi – Wójtowi Gminy Spytkowice oraz Józefowi Kościelniakowi – Przewodniczącemu Rady Gminy Spytkowice, którzy nie mogli być z nami w tym dniu, ale nie zapomnieli o nas i przesłali gratulacje dla całego zespołu.

 

Tekst i zdjęcia: Grupa Teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic.