Policjanci uczestniczyli w uroczystości przekazania sprzętu dla OSP | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Policjanci uczestniczyli w uroczystości przekazania sprzętu dla OSP

2 lutego 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu promowali bezpieczeństwo  podczas  uroczystości przekazania ochotniczym strażom pożarnym z województwa małopolskiego sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

 31 stycznia 2018 roku w Rabce-Zdroju na terenie amfiteatru, nowotarscy funkcjonariusze wzięli udział w uroczystości przekazania Ochotniczym Strażom Pożarnym z województwa małopolskiego sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Ideą programu jest pomoc osobom poszkodowanym. Fundusz postpenitencjarny jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, poświęconym przeciwdziałaniu przestępczości oraz pomocy postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W uroczystościach uczestniczyli Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jego zastępca – Michał Woś, Poseł Edward Siarka – inicjator utworzenia funduszu a zarazem Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz samorządowcy województwa małopolskiego.

W programie wydarzenia znalazła się m.in. ekspozycja sprzętu policyjnego, praktycznego użycia sprzętu wykorzystywanego przez strażaków podczas akcji ratunkowych i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ochotnicy mogli usiąść za kierownicą radiowozu i quada policyjnego, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. Na pamiątkę najmłodsi mogli zrobić sobie własne odciski palców. Mundurowi zachęcali do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów” oraz przypominali o bezpieczeństwie w trakcie zabaw zimowych. Osobom zainteresowanym udzielali informacji o pracy w Policji i zasadach przyjęcia do służby. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg rozdawali również opaski odblaskowe i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.