Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

2 lutego 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim ,,Zadział” w Nowym Targu, nowotarscy funkcjonariusze przeprowadzili z uczniami klas VI-VII Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu biorącymi udział w zawodach narciarskich i snowboardowych pogadankę na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci edukowali uczestników zawodów na temat zasad bezpiecznego korzystania ze stoku zgodnie z Dekalogiem Narciarza opracowanym przez Międzynarodową  Federację Narciarską / FIS/. Przypomnieli, że przed ukończeniem 16 roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcali również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. Na koniec spotkania, każdy uczestnik zawodów dostał ulotkę zawierającą informacje o konkursie „Stok nie jest dla bałwanów” oraz Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.