Nowoczesna pracownia zabiegów kosmetycznych w Prywatnym Policealnym Studium Zawodowym w Nowym Targu stwarza nowe możliwości kształcenia | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowoczesna pracownia zabiegów kosmetycznych w Prywatnym Policealnym Studium Zawodowym w Nowym Targu stwarza nowe możliwości kształcenia

25 października 2013

Od września uczniowie Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu mają do dyspozycji znakomicie wyposażoną pracownię. Ale nie tylko uczniowie mogą korzystać z tego dobrodziejstwa bazy. Pracownia zajmująca całe piętro przyrynkowej kamienicy została zaprojektowana i wyposażona tak, by spełniała wszystkie wymogi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Posiadając nie tylko odpowiedniej klasy wyposażenie, ale i całe zaplecze sanitarne, socjalne, nawet pomieszczenie na gabinet pielęgniarki szkolnej, pracownia jest przystosowana do przeprowadzania w niej egzaminów praktycznych z kwalifikacji w zawodzie, zgodnie z nową podstawa programową. Standardy wyposażenia takich pracowni ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna i w tej szkole zostały one całkowicie spełnione.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowane specjalistki z wieloletnią praktyką, spełniające wysokie wymogi programów edukacyjnych.

Pracownia przyszłych techników usług kosmetycznych jest również gotowa do przeprowadzania w nim kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób, które zmieniają zawód.

Dobra kadra i taka baza to gwarancja zadowolenia przyszłych klientek zakładów kosmetycznych, bo absolwentki szkoły z powodzeniem będą mogły uruchamiać własną działalność.

Wkrótce jednak pracownia spełni jeszcze inną rolę – stanowiska będą służyły również nowym kierunkom uruchamianym w szkole od stycznia, kształcącym w zawodach technik masażysta i opiekun medyczny. O warsztacie szkoleniowym dla nich pomyślano tu z odpowiednim wyprzedzeniem. Kierunki mają już zezwolenie i pozytywną opinię ministra zdrowia. Trwa nabór, a nauka rozpocznie się w nowym roku.

Jedna z najlepiej wyposażonych pracowni na Podhalu pozwala również na organizowanie tu szkoleń doskonalących i kursów. To oferta zarówno dla Urzędu Pracy, jak też ośrodków edukacyjnych, które podobnej bazy nie mają.

Szkolenia – na razie dla słuchaczy kierunku technik usług kosmetycznych – organizowały tu już renomowane, współpracujące ze Szkołą firmy: „Gosh” i „Mollon”. Wykonane zostały liczne zabiegi, nawet te bardzo pracochłonne.


Tekst i zdjęcia: Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu.