Mikołaj z mundurową asystą | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Mikołaj z mundurową asystą

18 grudnia 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Dwa tygodnie przygotowywali się wolontariusze z klas mundurowych Prywatnych Szkół Średmnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu do Mikołajowej niespodzianki, jaką rokrocznie od kilku lat, sprawiają podopiecznym „Chatki”.

Tym razem jednak nie wędrowali do nich z prezentami. To niepełnosprawne dzieci zostały zaproszone do potężnej auli Zespołu Szkół Nr 1 na Mikołajową imprezę z artystycznym występem, wspólną zabawą i obdarowywaniem gości.

Dwunastka z „Chatki” przybyła do „Sokoła” w trzech grupach: przedszkolnej z tzw. Małej Chatki i w dwóch grupach dzieci nieco starszych. Cześć z nich przyjechała na wózkach. Każdy z „chatkowiczów” dostał paczuszkę ze słodyczami.

Wolontariat z klasy II i III „Venuleta” – pracujący w składzie 12-osobowym, pod wodzą swojej opiekunki Anny Bachulskiej – przez dwa tygodnie zbierał dla nich artykuły papiernicze i plastyczne (kredki, farby, plastelinę), puzzle, gry, książki, bajki. Prezenty zostały spakowane do trzech dużych pudeł.

Współpracujący z „Venuletowym” wolontariat z „Sokoła” podarował natomiast dzieciom z „Chatki” lampy terapeutyczne.

Po przedstawieniu wszyscy razem dekorowali choinkowe bombki i świeczki. Zabawa trwała 2,5 godziny, a każdemu przyniosła wiele radości. Kolejne takie spotkanie wolontariuszy z niepełnosprawnymi dziećmi odbędzie się przed Wielkanocą, następnie na Dzień Dziecka.

Tekst i zdjęcia: Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.