Koncert "Kolędujmy z Aniołami" w Radiu Kraków | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Koncert "Kolędujmy z Aniołami" w Radiu Kraków

25 stycznia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

- Dzisiejszy koncert o wymiarze integracyjnym, na który przyjechali artyści i goście z całej Małopolski jest efektem „anielskiej współpracy” z Radiem Kraków. Tradycja kolędowania w naszej kulturze jest bardzo ważna, a spotkanie z naszymi przyjaciółmi jest okazją do wspólnego przeżywania radości. Dziś przekonamy się, że Anioły są wśród nas  – powiedziała  Marta Mordarska, podczas otwarcia Koncertu „Kolędujmy z Aniołami”.

Potrzebne są momenty zatrzymania w zabieganym świecie - podkreślił znaczenie wspólnego kolędowania Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski, który dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości. Koncert odbył się 23 stycznia br. w Radiu Kraków z inicjatywy dyrektor Marty Mordarskiej  oraz Przemysława Bolechowskiego, prezesa Radia Kraków. Do współpracy zaproszona została Szkoła Muzyczna I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Chór szkoły, najmłodsi uczniowie oraz zespół dziecięcy „Gama” zaprezentowali wzruszający program poświęcony aniołom i ich udziałowi w historii zbawienia człowieka, pn.  „Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł”.

Z inicjatywy Jarosława Szlachetki – Posła na Sejm, podczas koncertu, gościnnie wystąpili uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oscara Kolberga w Czasławiu filia w Krzczonowie. Po programie artystycznym, wszyscy wykonawcy zaprosili licznie zebranych gości do wspólnego kolędowania. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Stanisława Kmiecika – artysty malującego stopami. Jego prace o tematyce zimowej, można było oglądać w głównym holu Radia Kraków.

W uroczystości zorganizowanej z okazji niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia uczestniczył również ks. prałat Andrzej Waksmański, który w imieniu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego pozdrowił i pobłogosławił obecnych przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytucji samorządowych,  partnerów Oddziału oraz przedstawicieli i podopiecznych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Tekst i zdjęcia: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski.