Komandos roku 2014 | Region | Wiadomości

Strona główna

Komandos roku 2014

11 czerwca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Na terenie jednostki patronackiej - 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. dyw. Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, odbywa się co roku ocena sprawności , wiedzy ogólno-wojskowej, znajomości z zakresu uzbrojenia oraz łączności, w których uczniowie Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta rywalizują o tytuł Komandosa Roku. Tym razem zdobył go Tomasz Broda z I klasy wojskowo-pożarniczej.

Po kolejne miejsca na podium sięgnęli dwaj jego koledzy z tej samej klasy.

Konkurencje, w których kandydaci do tytułu próbowali swoich sił, były dwie: podciąganie nachwytem (tak, by broda znalazła się powyżej drążka) i wykonywanie „brzuszków”.

Tomek Broda zdobył zaszczytny tytuł i nie miał sobie równych, wykonując 17 podciągnięć i 80 „brzuszków”.

Po drugi wynik sięgnął Szymon Trybowski (16 podciągnięć, 70 „brzuszków”), a po trzecią lokatę – Dariusz Kustwan (15 podciągnięć, 60 „brzuszków”).

Wyniki oczywiście nie przyszły bez intensywnych treningów.

I klasa wojskowo-pożarnicza zaczęła sięgać po sportowe sukcesy już na obozie treningowym, zdobywając I miejsce w judo. Za tym poszły kolejne osiągnięcia: II miejsce w siatkówce i I miejsce w piłce nożnej podczas wrześniowych zawodów sportowo-sprawnościowych.

- Trenujemy ostro od początku roku – zaznacza trójka najlepszych Komandosów. – Bardzo pomogło nam judo z Panem Jackiem Jaworskim (piąty dan) i uprawianie sportów wytrzymałościowych. Jednocześnie wszyscy trenujemy kickboxing.

Wyniki są imponujące, forma Komandosów na pewno będzie jeszcze zwyżkować w następnych latach.


Tekst i zdjęcia otrzymane od Dyrekcji Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.