Dzień Dziecka w Niedzicy | Region | Wiadomości

Strona główna

Dzień Dziecka w Niedzicy

2 czerwca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W dniu 1 czerwca 2014roku funkcjonariusze nowotarskiej komendy uczestniczyli w organizowanym przez Urząd gminy w Łapszach Niżnych Dniu Dziecka na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy. Podczas festynu obecni na miejscu policjanci zaprezentowali uczestnikom festynu sprzęt i wyposażenie będące na wyposażeniu policji w tym zakupionego quada ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze”. Beneficjentem projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Całkowita wartość projektu zamknie się kwotą 42388 EURO. W działaniach brały udział również motocykle crossowe zakupione ze środków przekazanych na Fundusz wsparcia Policji przez Urząd Miasta Nowy Targ.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach programu współpracy transgranicznej RP - RS 2007 - 2013.

W trakcie trwania festynu policjanci zademonstrowali pokaz psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz patrolowo-tropiących. Podczas pokazu zademonstrowano dlaczego nie wolno drażnić psów oraz sposobu postępowania w przypadku ataku.

Zorganizowano również konkursy z nagrodami dla dzieci.

Podobne festyny odbyły się również na terenie powiatu nowotarskiego w miejscowościach Szczawnica – Jaworki oraz Rabce Zdroju, gdzie biorący udział funkcjonariusze tamtejszych jednostek policji również zaprezentowali elementy wyposażenia jakim dysponuje Policja.

Udział policjantów w organizowanych dniach dziecka na terenie powiatu nowotarskiego poza pokazem wyposażenia miała także charakter edukacyjny, gdzie policjanci w ramach profilaktyki przedstawiali dzieciom i ich rodzicom aktualne zagrożenia oraz udzielali informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szkole i domu.