Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami w Szkole Podstawowej w Szaflarach | Region | Wiadomości

Strona główna

Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami w Szkole Podstawowej w Szaflarach

8 lutego 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szaflarach w ramach Bezpiecznego Dnia Internetu.

6 lutego br. po raz czternasty obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu, tym razem pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. mł.asp. Bartłomiej Garbacz oraz st.asp. Rafał Skrobot przeprowadzili cztery spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Szaflarach na temat bezpieczeństwa w sieci.

W trakcie pogadanek mundurowi szczególną uwagę zwrócili na szacunek wobec innych użytkowników sieci. Internet jest narzędziem, które młodzi ludzie wykorzystują do komunikacji, dlatego policjanci uświadamiali uczniom, że pozytywne i dobre relacje oparte są na poszanowaniu drugiej osoby. Przestrzegali przed zagrożeniami, zawieraniem znajomości oraz kontaktami z osobami nieznajomymi w wirtualnym świecie. Dzieci wzięły udział również w  konkursie plastycznym pn. „Bądź bezpieczny w sieci”, a za najlepsze prace uczniowie otrzymali nagrody. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek z programu „Zagrożenia w Sieci-profilaktyka, reagowanie”.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.