Działania profilaktyczno-informacyjne policji w masywie górskim Pienin | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Działania profilaktyczno-informacyjne policji w masywie górskim Pienin

2 czerwca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W dniu 31 maja 2014 roku policjanci nowotarskiej komendy wspólnie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Krościenko n/D, funkcjonariuszem Pienińskiego Parku Narodowego i GP GOPR ze Szczawnicy przeprowadzili drugie działania profilaktyczno-informacyjne w masywie górskim Pienin. Celem akcji było zwiększenia bezpieczeństwa osobom odpoczywającym w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi w Lasach Państwowych i Pienińskim Parku Narodowym.

Podczas działań osobom będącym na szlaku rozdawano informator bezpiecznego turysty.

W działaniach wykorzystano quada zakupionego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze”. Beneficjentem projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Całkowita wartość projektu zamknie się kwotą 42388 EURO. W działaniach brały udział również motocykle crossowe zakupione ze środków przekazanych na Fundusz wsparcia Policji przez Urząd Miasta Nowy Targ.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach programu współpracy transgranicznej RP - RS 2007 - 2013.