Diamentowe Indeksy Akademii Górniczo-Hutniczej dla uczniów Goszczyńskiego | Region | Wiadomości

Strona główna

Diamentowe Indeksy Akademii Górniczo-Hutniczej dla uczniów Goszczyńskiego

11 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Paweł Rybczyński i Patryk Wojtyczek –  uczniowie klasy IIIA z poszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i j. angielskiego zostali laureatami XI  Ogólnopolskiej  Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej  z Matematyki. Warte podkreślenia są wysokie wyniki chłopców: Paweł uzyskał 98%, a Patryk 94% możliwych do zdobycia punktów. Laureaci tej trzystopniowej olimpiady są przyjmowani na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

W I-szym etapie tegorocznej XI edycji olimpiady brało udział 1188 osób z całej Polski, w tym czterech uczniów naszej szkoły, przez I-szy etap pomyślnie przeszła cała czwórka, a w skali kraju 1083 osoby, jednak w drugim etapie kilku punktów zabrakło Albertowi Bylinowskiemu i Danielowi Koszarkowi, do finału obok 247 innych osób zakwalifikowali się Paweł Rybczyński i Patryk Wojtyczek, którzy zostali laureatami tej olimpiady. AGH przyznała w tym roku 192 indeksy z samej tylko matematyki.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nadmieniając, że Patryk Wojtyczek jest również laureatem konkursu O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej  oraz zakwalifikował się do finału  Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich z Matematyki, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, brał również udział w finale Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Opiekunem uczniów jest mgr Joanna Trybuła.

 

Tekst i zdjęcie: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.