Charytatywny turniej piłkarski dla Wojtusia | Region | Wiadomości

Strona główna

Charytatywny turniej piłkarski dla Wojtusia

5 kwietnia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W lany poniedziałek na stadionie SKS Sokolica w Krościenku odbyła się 4. już edycja charytatywnego turnieju piłkarskiego, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację młodego szczawniczanina Wojtka Sobierskiego.

W turnieju zagrało 12 drużyn:

Sokolica Juniorzy (10 lat Starsi)
Samorządowcy Krościenka Nad Dunajcem
Pienińska Akademia Sportowa
Olimp Team
Dream Team OldBoys Kamienica
Juniorzy Sokolica Krościenko
KS Kopytko
Stomatologia Stupka Football Team
Sokolica Krościenko Seniorz
Lubań Tylmanowa
Rysy Bukowina Tatrzańska
Desperado

Mimo, że od dwóch dni padał deszcz, to przed turniejem niebo się rozjaśniło i wyszło słońce. Mecze były rozgrywane w grupach, na dwóch boiskach. Zawodnicy grali fair play, bo przecież nie wynik był najważniejszy, lecz szczytny cel i dobra zabawa.

Najlepszą drużyną całego turnieju okazała się Pienińska Akademia Sportowa. Kolejne miejsca zajęły drużyny Olimp Team i KS Kopytko.

Pomysłodawcami i organizatorami turnieju są  Jacek Pietrzak, Jakub Dyda, Maciej Dyda.

Partnerzy tegorocznego turnieju: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Szkoła Narciarska nasniegu.pl, Pieninska Akademia Sportowa, Gminne Centrum Kultury w Krościenku n. D, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.  W tym roku na rehabilitację Wojtka udało się zebrać 4 133 zł.

- Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję. Wspierają mnie w mojej walce głównie sportowcy, niemożliwe więc jest, że nie zarażę się od Was tą siłą i wytrwałością w dążeniu do osiągnięcia celu- samodzielnego poruszania się. Trzymajcie więc nadal kciuki i do zobaczenia za rok – podziękował na swoim profilu facebookowym Wojtuś - bohater turnieju.

 

Źródło: www.pieniny24.pl.