Barmani na start! | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Barmani na start!

29 października 2013

Dnia 25 października 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem odbyły się „zawody barmanów” w kategoriach long drink oraz short drink zorganizowane w ramach konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”, który jest realizowany jako jedno z działań projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego ze środków UE.

W konkursie wzięło udział 14 najlepszych młodych barmanów kształcących się w małopolskich szkołach. Byli to uczniowie z Krakowa, Myślenic, Ciężkowic, Nawojowej, Nowego Targu, Bukowna, Nowego Sącza, Bobowej, Bochni, Suchej Beskidzkiej, Lubnia oraz z Krościenka n. D. Szkołę naszego powiatu – gospodarza imprezy reprezentował uczeń klasy IV technikum - Adam Myjak kształcący się w zawodzie kucharz.

Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie młodych uczestników, widoczne zaangażowanie ich opiekunów oraz wsparcie kolegów, którzy przybyli kibicować swoim faworytom. Konkurs odbył się przy pełnej widowni w miłej, choć wypełnionej emocjami współzawodnictwa atmosferze, przy świetnej organizacji ze strony szkoły – gospodarza.

Zmagania konkursowe oceniali doświadczeni w kunszcie barmańskim sędziowie, w tym członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów.W komisji degustacyjnejzasiedli barmani i menagerowie pracujący w renomowanych hotelach w Zakopanem i w Szczawnicy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Krakowa.

Wyniki zostaną ogłoszone w końcowych dniach października na stronie www.zawodowamalopolska.pl. Nagrody będą rozdane na uroczystej Gali, która odbędzie się w miesiącu grudniu w Krakowie.