10 uczniów Goszczyńskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej. | Region | Wiadomości

Strona główna

10 uczniów Goszczyńskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej.

30 stycznia 2019
Zdjęcie 1

10 uczniów Goszczyńskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej.

Pasjonaci matematyki, ambitni kandydaci na studia techniczne, a może  przyszli inżynierowie… Z ogromną dumą pragniemy poinformować, że do finału tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki zakwalifikowało się 10 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, z klasy IIIA: Maria Jarkiewicz, Agnieszka Kojs, Jan Górka, Dominik Machaj, Marek Mikołajczyk, Patrick Gałowicz, Kamil Czaja, z klasy III F Kamil Pluciński oraz – co warte szczególnego podkreślenia – z klasy IIA: Marcin Głodziak i Jakub Pilch.

Sukces tym większy, że z całej Polski do finału zostało zakwalifikowanych tylko 123 uczniów.

Laureatom etapu finałowego w zależności od uzyskanych wyników uczelnia przyznaje punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej.

Laureatem I stopnia etapu finałowego konkursu „O Złoty Indeks PK” zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 81% do 100% maksymalnej liczby punktów – otrzymuje on 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Laureatem II stopnia zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 51% do 80% maksymalnej liczby punktów – otrzymuje on 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Laureatem III stopnia zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 30% do 50% maksymalnej liczby punktów - otrzymuje on 30 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Za wszystkich finalistów trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 23 lutego 2019r.  

Wszyscy uczniowie pracują pod opieką mgr Joanny Trybuły.