„Pieniny - Kultura – Sacrum” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

„Pieniny - Kultura – Sacrum”

13 czerwca 2012

Już po raz trzeci, na przełomie lipca i sierpnia w Krościenku n. Dunajcem zagości Festiwal „Pieniny - Kultura – Sacrum”. W tym roku turyści, mieszkańcy i melomani będą mieli okazję do wysłuchania sześciu koncertów muzyki organowej, której poświęcony jest Festiwal, jak również kameralnej. Nie zabraknie także folkloru pienińskiego, który od samego początku trwania festiwalowych wydarzeń jest obecny w programach koncertów.

W tym sezonie Festiwal to nie tylko muzyka, lecz także poezja. To także wystawa obrazów św. Kingi – Dziedziczki Pienin. Jeden z weekendów poświęcony będzie Twórcom pienińskim, ich rękodziełu oraz muzyce staropolskiej i ludowej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na koncerty w ramach III Letniego Festiwalu „Pieniny - Kultura – Sacrum”, który rozpocznie się 22 lipca i potrwa w Krościenku przez 4 kolejne niedziele – do 12 sierpnia. Po raz pierwszy w tym roku, w ramach Festiwalu 15 sierpnia odbędzie się koncert w Kościele św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 16:30. Wstęp wolny!

Gorąco polecam Państwa uwadze wszystkie festiwalowe wydarzenia. Do zobaczenia w Pieninach!


Agnieszka Radwan-Stefańska

Dyrektor artystyczny Festiwalu