Treść strony

Piękniejsza wersja Szarotek VS Nauczyciele

19 grudnia 2011
Historyczne wydarzenie wreszcie stało się faktem – po raz pierwszy mieliśmy szanse oglądać płeć piękną w jednej z najbardziej kontaktowych gier świata – a widownia dopisała jak na nie jednej ligowej potyczce Szarotek.

Parę minut przed regulaminowym rozpoczęciem meczu, na tafle wyjechały dziewczyny przeprowadzając ostatnią, finałową rozgrzewkę. Zaraz po nich pojawiła się ekipa nauczycieli … we wiekowo i wzrostowo zróżnicowanym składzie – najpewniej grono pedagogiczne musiało posiłkować się uczeniami. Na szczególną uwagę zasłużyli także licznie zgromadzeni kibice, którzy od samego początku spotkania głośnym i nieustannym dopingiem starali się pomoc swoim koleżankom na lodowej tafli. Przy łomocie bębna kibiców kauczukowy krążek padł rzucony na lód i rozpoczęło się widowisko.

Obie drużyny od początku pierwszej tercji nie zamierzały się oszczędzać – grając czysto, lecz z wyraźnie bojowym nastawieniem. Duże wrażenie robi akcja z 4 minuty w wykonaniu ekipy nauczycieli. Najpierw długie podanie od obrońcy spod linii niebieskiej trafia do napastnika, a ten wdziera się dynamicznie w tercje obronną dziewczyn i po chwili staje już sam na sam z bramkarzem a następnie strzela … i przepiękną paradą miedzy słupkami popisuje się Magda Bartoszek! Akcja godna seniorów, a jak się okazało później mieliśmy okazje oglądać ich więcej.

Niestety, uroki Pań nie podziałały wystarczająco mocno i pomimo ich zaangażowania i walki „niebiescy wykładowcy” częściej znaleźli drogę do bramki młodych adeptek hokeja. Wygrywając pierwsza odsłonę 6 do 2.

Dziewczęta, wyraźnie zdenerwowane niekorzystnym wynikiem z pierwszej tercji, drugą odsłonę zaczęły ze zdwojonym impetem co zaowocowało wyśmienitymi akcjami, a najpiękniejszą okazała się ta z 3 minuty w wykonaniu Gosi Rokickiej. Ta przeprowadziła solowy rajd i pewnie ulokowała krążek w bramce nauczycieli – tym razem efektowna parada bramkarska dyrektora SP 5 zdała się na nic. Wyraźne problemy miał także jeden z wykładowców, który zapewne za sprawa ostrej i zdecydowanej gry swoich podopiecznych, ciągle gubił kask.

Na nieszczęście ambitnie walczących Pań w 14 minucie, w niewielkim odstępie czasu padły dwie kolejne bramki i po raz drugi w tym spotkaniu nasze urodziwe „Szarotki” zjechały ze strata dwóch bramek do szatni. Po drugiej tercji na tablicy widniał wynik 9:7

Finałowa tercja skupiła chyba największą uwagę widowni, gdyż wielu młodych kibiców opuściło krzesełka by znaleźć się jak najbliżej pola walki – wszystko to przy akompaniamencie niesłabnących bębnów. To zapewne musiało uskrzydlić hokeistki, które uparcie dążyły do odwrócenia losów spotkania – kolejna ciekawa akcja zakończyła się rzutem karnym, którego wykonywała Kinga Rapacz, lecz nie zdołała pokonać dobrze broniącego bramkarza nauczycieli. Walka na lodzie trwała do samego końca i nic nie jest w stanie powstrzymać zdeterminowanych dziewcząt, które w końcu doprowadzają do szczęśliwego remisu. Ku zdziwieniu bukmacherów cała potyczka kończy się wysokim remisem 9 do 9.
Jednego możemy być pewni, kto zawitał tego dnia na hale lodowa w Nowym Targu, oprócz wrażeń z ciekawego spotkania mógł także zostać obdarowany słodkim upominkiem.

Skład Dziewczyn: Magda Bartoszek, Aleksandra Zamarlik; Kinga Rapacz, Zuzanna Furtak, Kamila Włodarczyk, Ania Leśnicka, Martyna Wawrzykowska; Karolina Truta, Klaudia Wielkiewicz, Lena Wrzaszczak, Gabriela Chudoba, Anna Szewczyk; Agnieszka Sienka, Ewa Budzyk, Małgorzata Rokicka, Katarzyna Dudek, Agnieszka Maciaś; Kinga Cebulska, Patrycja Batkiewicz, Paulina Różańska, Ania Podlipni, Magdalena Nieckasz;