Patriotyczny spektakl kadetów z okazji Święta Niepodległości | Wiadomości

Strona główna

Patriotyczny spektakl kadetów z okazji Święta Niepodległości

14 listopada 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Uczniowie klas mundurowych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta sporo się natrudzili, by 99. rocznicę odzyskania Niepodległości uczcić akademią. Ze swoim pomysłowym montażem kadeci wystąpili w wigilię Listopadowego Święta.

Słowno-muzyczne widowisko klasy I wojskowo-policyjna i III wojskowo-policyjno-pożarnicza  przygotowywały pod okiem swoich nauczycieli: prof. Joanny Kapel i prof. Jakuba Mrugały, który jednocześnie jest opiekunem scholi. Na półgodzinny program spięty przejmującym wykonaniem kultowej już „Śpiewki 1920”, z teledysku Nataszy Urbańskiej, czyli „Śpiewajmy pamięć…” – złożyły się patriotyczne pieśni z towarzyszeniem akordeonu, wiersze, a także zainscenizowana rozmowa dziadka z wnukiem o ciągu historycznych wydarzeń i walk, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oprócz słownej i muzycznej – całość dopełniała trzecia warstwa: wizualna. Na ekranie za plecami wykonawców rzutnik wyświetlał bowiem symbole narodowe, archiwalne zdjęcia, batalistyczne obrazy. Współgrały one z treścią i klimatem przedstawienia.

Reżyserom – za bogaty i poruszający scenariusz, wykonawcom - za wczucie się w role,  scholi - za głęboko przeżyte wykonania należą się duże brawa.

Na tym jednak nie koniec! Do wspólnego śpiewania twórcy programu zaprosili swoje koleżanki i kolegów, przygotowawszy drukowane śpiewniki z patriotycznym repertuarem. Zapał przy śpiewaniu był godny tych, którzy noszą mundury.

 

Tekst i zdjęcia: Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.