Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu - "Spotkania ze sztuką" | Wiadomości

Strona główna

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu - "Spotkania ze sztuką"

3 października 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 21 i 28 września bieżącego roku w ramach projektu „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”, odbyło się kolejne działanie „Spotkania ze sztuką” w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój. Wydarzenie to miało na celu integrację osób niepełnosprawnych intelektualnie z subregionu podhalańskiego oraz ich kontakt ze sztuką teatralną oraz teatrem jako miejscem tworzenia sztuki. Inicjatywa ta dofinansowana została ze środków Województwa Małopolskiego, a jej realizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.

W Teatrze  zostały odegrane dwa spektakle ”Tomcio Paluszek”  i „Pchła Szachrajka”. Przybyli na spektakl widzowie byli zachwyceni przedstawieniem, wspaniałą grą aktorską i cudowną scenografią.

Po przedstawieniu, odbyły się warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy poznali kulisy pracy aktora oraz rekwizyty wykorzystywane w jego pracy. Chętni mieli możliwość stanąć na prawdziwej scenie i wcielić się w różne role. Aktorzy przekazali  ciekawe  informacje o przygotowywaniu scenografii oraz technikach wykonywania rekwizytów m.in. kukiełek i pacynek. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek, nie zabrakło też słodkości i napojów.

Partnerami projektu są Powiat Suski, Powiat Tatrzański, Teatr Lalek „Rabcio”, Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę–Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna.

 

Tekst i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.