Kulturalna Stolica Podhala zaprasza w czerwcu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Kulturalna Stolica Podhala zaprasza w czerwcu

24 maja 2012
W czerwcowym programie Kulturalnej Stolicy Podhala będzie można odnaleźć propozycje dla, których warto wyjść z domu, spędzić czas ciekawie. Rozpoczniemy pokazem filmu „Krakowiaczek ci ja” w reżyserii Tomasza Magierskiego- nowotarżanina , który będzie gościł w Miejskim Ośrodku Kultury wraz z głównym bohaterem swojego filmu Yoramem Grossem. Gross , australijski twórca filmów animowanych ,dzieciństwo i młodość spędził w Polsce, po wojnie wyjechał do Izraela a stamtąd do Australii, gdzie stworzył popularną serię filmów „Blinky Bill”, za którą otrzymał najwyższe wyróżnienie w tym kraju.

Kolejnym filmowym akcentem w repertuarze czerwcowym będzie tydzień spotkań z kulturą węgierską czyli „Magyarország -blisko i daleko”. W tej edycji postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej Węgrom , narodowi który lubimy, tym bardziej, że sympatia ta jest odwzajemniana. Z Węgrami na przestrzeni tysiącleci łączyły nas liczne związki dynastyczne, wspólna walka o wolność, a w Małopolsce naród ten pozostawił wyraźne ślady swojej tu bytności. Zapraszamy na spotkania, filmy, pokazy, koncerty, degustacje wina, przypominamy ,że wśród uczestników losujemy nagrody książkowe.

Od 3-5 czerwca przygotowaliśmy cykl spektakli w ramach II Spotkań z Melpomeną, Oblivion to nie tylko tango, Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna, Miss HIV, Mój brat ma depresję.

Szczególne propozycje kierujemy do najmłodszych mieszkańców nie tylko z racji Dnia Dziecka, poza plenerową imprezą z licznymi atrakcjami ,pragniemy gorąco zaprosić na bezpłatny koncert „Bajkowe melodie”- w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej , zespołu jazzowego oraz solistów pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Zaprezentowane zostaną m.in. utwory z bajek Mulan, Mała Syrenka, Smerfy, Gumisie, Pszczółka Maja, Król Lew.

Na muzyczny wieczór czwartkowy zaprasza Stowarzyszenie Viva l’Arte ,tematem koncertu będą „Wielkie sonaty skrzypcowe”. Ponadto nowotarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na uroczystość 5 –lecia, Galeria Sztuki BWA „Jatki”,oddział MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu na wystawę „Stanisław Cukier – rzeźba”, Polskie Towarzystwo Historyczne i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej nawykład mgr Małgorzaty Koszarek „Major Edward Getyński - twórca i dowódca Dywizji Podhalańskiej w Konspiracji”, a oddział nowotarskiego Związku Podhalan na X Sobótki Nowotarskie.

Gorąco zapraszam
Barbara Pachniowska


Program:

1.06. godz. 18.00 - Pokaz filmu "Krakowiaczek Ci ja..."

2.06. godz. 14.00-19.00 - Dzień Dziecka

3-5.06. - Drugie Nowotarskie Spotkanie z Melpomeną

12.06. godz. 9.00 i 11.00 - Bajkowe Melodie

15.06. godz. 17.00 - 5-lecie działalności oraz uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

21.06. godz. 18.30 - Wieczór Czwartkowy - Wielkie Sonaty Skrzypcowe

22.06. godz. 17.00 - Stanisław Cukier - rzeźba

22.06. godz. 18.00 - Major Edward Getyński - twórca i dowódca Dywizji Podhalańskiej w Konspiracji

24.06. godz. 16.00 - X Sobótki Nowotarskie

25-30.06 - Magyarorszag - blisko i daleko - spotkanie z kulturą węgierską