Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego. Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej. By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem - które jak co roku zapewniają organizatorzy. Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za milion dudków - czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry. Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami.

Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Bochnak Maciej z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Ginszt Renata z Augustowa. Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Gałdyn Kamil z Szaflar,a  w klasyfikacji kobiet Mejka Małgorzata z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju. Wszystkie wyniki dostępne są na: www.sport- timing.pl.

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom: Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, Urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Biegam Po Górach.