Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

25 lutego 2013
W dniu 23.02.2013 roku o godz 19:05 w Maniowach kierujący pojazdem marki Daewoo 38 letni mieszkaniec Maniów z nieustalonych przyczyn najechał na idącego jezdnią 64 letniego mieszkańca Maniów. W wyniku zdarzenia pieszy doznał licznych obrażeń ciała w wyniku, których zmarł. Kierowca trzeźwy.

W dniu 22.02.2013 roku o godz 18:25 w Skawie kierujący lokomotywą elektryczną PKP Intercity S.A. (bez wagonów) jadąc na szlaku kolejowym "Sucha Beskidzka - Chabówka" w m. Skawa, z Krakowa Płaszowa do Zakopanego, potrącił leżącą na torach pieszą - 16 latkę mieszkankę Rabki Zdrój, która poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Maszynista trzeźwy.

W dniu 22.02.2013 roku o godz 20:20 w Nowym Targu policjanci KPP Nowy Targ w bezpośrednim pościgu zatrzymali 32 latka mieszkańca jednej z miejscowości na terenie powiatu nowotarskiego, który po wejściu do sklepu wielobranżowego usiłował za pomocą przedmiotu przypominającego broń doprowadzić do stanu bezbronności właściciela sklepu, mieszkańca Nowego Targu, a następnie dokonać kradzieży pieniędzy z utargu. Sprawcę osadzono w policyjnych aresztach do dyspozycji prokuratury. W dniu 23.02.2013 roku na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec w/w środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztaowania na okres 3 miesięcy podejrzanego o dokananie szeregu rozbojów na terenie Nowego Targu.