Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

1 lutego 2016
Zdjęcie 1

Nowotarscy policjanci zatrzymali sprawców włamania.

Policjanci z Nowego targu dokonali zatrzymania 3 mężczyzn, mieszkańców Ludźmierza i Nowego Targu w wieku od 30 do 33 lat, który dokonali włamania do domku letniskowego na obrzeżach Nowego Targu.

Do zdarzenia doszło w dniu 29 stycznia 2016 roku w godzinach popołudniowych. Trzej mężczyźni po rozbiciu szyby okiennej, dostali się do wnętrza domku letniskowego i usiłowali dokonać kradzieży sprzętu RTV. Spłoszeni przez właściciela domku, mieszkańca Nowego Targu nie osiągnęli zamierzonego celu. Właściciel wartość strat wycenił na 500 zł. W trakcie penetracji terenu nowotarscy policjanci zauważyli jak 3 mężczyzn wychodzi z lasu. Na ich widok zaczęli się dziwnie zachowywać. Jak się okazało byli oni dobrze znani policjantom. W związku z powyższym zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy celem przesłuchania. W trakcie czynności procesowych cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów, a 33-letni mieszkaniec Ludźmierza posiadał przy sobie niewielką ilość środka odurzającego w postaci marihuany. Ponadto mężczyzna ten poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat za kradzieże.

W toku dalszych przesłuchań policjanci ustalili, że 33-letni mieszkaniec Nowego Targu jest sprawcą kradzieży z dnia 27 stycznia również na terenie Nowego Targu, gdzie skradł laptopa, pilarkę spalinową oraz szlifierkę kątową. W toku czynności odzyskano w chwili obecnej pilarkę spalinową. Trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych rzeczy.

W związku z powyższym cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.